Ana içeriğe atla

moduler raf tasarim
şu anda londra tasarım festivali 2007 de sergilenen bu ürün (Particle) Dominic McCausland tarafından tasarlanmış.Orta kertme denilen birleştirme metodu kullanılarak kutucukların birbirine geçmesi sağlanmış.Tasarımın güzel yanı ise son kullanıcıya değişiklik hakkı vermesi bence.istediğiniz gibi kutucukların yerini değiştirebilmek size bu tarz bir ürünü farklı yerlerde kullanabilme hakkı tanıyacaktır.ayrıca Dominic McCausland web sitesinde bu ürün fotoğraflarına bakarken vitrin olarak da kullanıldığını gördüm...

yeri gelmişken kertme orta da birleştirme metodunu anlatan bir çizim.biraz yamuk yumuk çizmişim kusura bakmayın artık :)

Yorumlar

SUPER BIR SEY BU.. TAMDA BIR RAF DUZENEGINE IHTIYACIM VARKEN...
ocun dedi ki…
beğendiğine sevindim kıymet :)
bu raf sistemini hazır olarak bulman zor olabilir ama bir marangoza gidersen (atölyesiz bir marangoz ararsan yardımcı olabilirim :) ) sana yapabilir...
dilersen sana çizimini yapabilirim...
ÇOK ZARİFSİN..BU ÖNERİNİ DEĞERLENDİRECEĞİM..
derya dedi ki…
raflar çok kullanışlı iyi fikir teşekkürler.
ocun dedi ki…
beğendiğine sevindim derya...
göksu dedi ki…
sitenizdeki ürünlerin online satışı var mı?
ocun dedi ki…
goksu sitede sergilenen urunlerin kendi tasarımcıları ve ya firmaları bu urunleri satabilir. ama yakın bir zamanda özel siparişlere yanıt verecek bir oluşum online olarak hizmet vericek.yakında... :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

ayarlanabilir portatif masa ayakları

tasarım : Compass Trestle Legs
tasarımcı : Matthew Hilton

wood lamp | masa lambası

duvara monte masa

+dar hacimler iin duvara monte bir masa örneği. benim odamda da eski gardropun kapaklarından yaptığım bir duvara monte masam var.alan kazanmak için iyi bir çözüm yolu. nasıl mı?