Ana içeriğe atla

ödev ürünlerim - 3d max çizimleri

bayadır bir şeyler yollamadım dekorevine bunun sebebi de finallerin ve ödevlerin peşpeşe gelip belimi bükmesi hatta zorlayıp kırmasıdır sevgili okurlar. ama her şey geçti bitti, durum kurtarıldı.şimdi aldığımız notları görmeyi bekliyoruz...
ödevlerimi yaparken dışardan bir şeyler çalmak istemeyip kendime ait tasarımlar çıkarmak istedim.bunu bir hafta da yapmak bazı beğenmediğim şeyleri de çıkarmama sebep oldu tabi.ama sonuçda ödev bunlar deyip pek önemsemedim.şimdi sizinle bunları paylaşayım.bakalım sizin tepkileriniz nasıl olucak.

ödev bir villa nin iç mekan tasarımını yapmakdı.ben biraz işin kolay yoluna giderek tabanı 1+1 ve iki katlı müstakil bir yapı planladım. burda önemli olan mobilyaların çizimi ve verilen ışıklardı.tabi 3ds max i elim kırıldığından dolayı pek önem veremedim.bu yuzden de biraz kötü olabilir idare edin.

şimdi mutfağımızdan başlayalım.oturma grubundan bir üçlü koltuk


orta sehpa


duvar ünitesibundan sonra çizimlerimi koymaya devam edicem.varsa siparişleriniz de alabilirim.(işi büyütüyoruz ince ince :) )

Yorumlar

Zerrin dedi ki…
hımm birbirinden güzel tasarımlar ama ben mutfakta takılı kaldım neden acaba :)
Şimdi tasarım farklı ama gelin görünki bence kullanışlı değil, bir kere fırın en sağda ve duvara sıfır bu iyi bişi değil..En çok beğendiğim ve farklı gelen şey tezgah üsütndeki farklı boylardaki küçük dolaplar çok yaratıcı...Tebrikler,umarım sınav sonuçları yüzünü güldürür...
pelincelezzetler dedi ki…
Umarım ödevinden istediğin neticeyi alırsın..
Konunun uzmanı değilim ama çok başarılı çizimler..
Babam mimar ben ise lise mezunuyum ve zorla autocad kurslarına yazıldım:)) Uzun süre bu işlerde çalıştım ama sonra Auto Cad 3D çok zorladı beni (tembellik hat safhadaydı)çocuk olunca bu konulardan beraat ettim :))
ocun dedi ki…
eleştrileriniz için gerçekten teşekkür ederim.öncelikle bu dersten ortalama bir notla gectigimi soyleyim :)
zerrin dedigin gibi ocağın kenarda olması gerçekten bir dezavantaj sana hak veriyorum.bu mutfak 1 oda 1 salon,bir eve aitti.bu eve bir şeyleri sıkıştırmak biraz zor oldu.ocağın köşede olmasının sebebi de bu çizimde görünmeyen hemen ocağın karşısında bulunan buzdolabı yüzünden oldu diyebilirim.su ocak ve buzdolabi üçgenini kısaltmak için ocağı köşeye çekmiştim.
pelin sana gelince, en güzelini yapmışsın bence :)
wykka dedi ki…
duvar ünitesini sevdim!
ocun dedi ki…
beğendiğine sevindim wykka.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ayarlanabilir portatif masa ayakları

tasarım : Compass Trestle Legs
tasarımcı : Matthew Hilton

wood lamp | masa lambası

duvara monte masa

+dar hacimler iin duvara monte bir masa örneği. benim odamda da eski gardropun kapaklarından yaptığım bir duvara monte masam var.alan kazanmak için iyi bir çözüm yolu. nasıl mı?