Ana içeriğe atla

bir kemence ustasiuzun zamandır pek bir şey yazamadım dekorevi ne (bir yazarımız daha olsa hiç fena olmazdı :)).dağa gitme planları,cambaz işleri,klüp işleri derken sonunda bir şeyler ekleyebildim.
bir karadenizli olarak beğenerek takip ettiğim sitelerden karalahana.com da yazılan bir söyleyişiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.her zaman ahşapla uğraşıp,yaptığı işin hakkını veren ustalara saygı duymuşumdur.e bu usta birde karadenizli olunca...e birde kemençe yapınca...işte o ustanın eli öpülür :)
kemençeci çago,istanbulda yaşamakta ve gittikçe yozlaştırılmaya çalışılan karadeniz sazı kemençe yi inatla üretmektedir.kendisine buradan bol selamlar.sizlerede iyi okumalar...

Yorumlar

yeliz dedi ki…
Ocun, bende bir Karadeniz'li olarak sana katılıyorum,önerin için teşekkür ederim.
Sevgiler
ocun dedi ki…
bu arada söylemeyi unutmuşum bende kendi çapımda kemençe çalmaya çalışıyorum hatta kemençe yapımıyla da ilgilenmek istiyorum ama kaç parçaya bölüneceğimi şaşırdığım için şu anda beklemede olan bir proje :)
hemşerum benim sende sağol :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

ayarlanabilir portatif masa ayakları

tasarım : Compass Trestle Legs
tasarımcı : Matthew Hilton

wood lamp | masa lambası

duvara monte masa

+dar hacimler iin duvara monte bir masa örneği. benim odamda da eski gardropun kapaklarından yaptığım bir duvara monte masam var.alan kazanmak için iyi bir çözüm yolu. nasıl mı?